Черно море се наложи минимално над втородивизионния Созопол в петата си контрола

черно море наложи минимално втородивизионния созопо петата контрола
Снимка: ПФК Черно море
16:01, 01.02.2023
Чете се за: 02:45 мин.

Отборът на Черно море Варна победи втородивизионния Созопол в петата си контрола от зимната подготовка, играна на стадион „Младост“ в морската ни столица. „Моряците“ се наложиха с 1:0, като единствения гол в срещата реализира Росен Стефанов през първото полувреме.

До 10-ата минута двата тима си размениха по една опасност. В 4-ата минута Емануил Манев се озова на стрелкова позиция и отправи добър удар, но Георги Георгиев спаси. Малко след това капитанът на “моряците” Даниел Димов засече с глава центриране в наказателното поле, но ударът му мина покрай вратата.

В 16-ата минута Черно море откри резултата. След центриране в наказателното поле Мишаел Алвес стреля с глава, но стражът на гостите изби. Топката попадна в Росен Стефанов, който от близо за малко да скъса мрежата за 1:0.

В 29-ата минута Мишаел Алвес получи вляво, премина през целия фланг, финтира бранител и потърси пас към Марин Петков, който обаче бе изпреварен от защитник и топката му бе избита. В 37-ата минута Ангел Ангелов стреля опасно от дистанция, но над гредата. Малко след това Лъчезар Йорданов от малък ъгъл опита да изненада вратаря на Созопол, но пак прати топката над вратата.

В 46-ата минута Марин Петков пропусна да вкара от чиста позиция, след като получи топката около точката на дузпата, но точно преди да нанесе удар, топката му отскочи и я прати в аут. В 57-ата минута Мартин Дичев стреля, вратарят изби, топката попадна в Лъчезар Йорданов, който стреля, но над вратата. В 60-ата минута Наско Янков влезе на мястото на Даниел Димов.

В 80-ата минута Толга Мюрвет и Стефан Димов влязоха на местата на Лъчезар Йорданов и Калин Георгиев.

Властите във Франция не отстъпват за пенсионната реформа, протестите продължават
ПП и ДБ сезират Конституционния съд за отстраняването на шефа на Сметната палата