Черно море се върна към победите след класика над Арда в Кърджали

черно море върна победите класика арда кърджали
Снимка: ПФК Черно море
21:25, 02.10.2021
Чете се за: 02:17 мин.

Отборът на Черно море (Варна) победи като гост Арда (Кърджали) с 3:0 в двубой от 10-я кръг на efbet Лига.

С победата възпитаниците на Илиян Илиев прекъснаха негативната серия от четири поредни мача без успех в шампионата.

Срещата на "Арена Арда" в Кърджали започна с превес на Черно море, който даде резултат в 29-ата минута. Леандро Андраде направи страхотен пробив от центъра, като премина през няколко футболисти на домакините и на границата на наказателното поле подаде към Евгений Сердюк. Нападателят на варненци изведе Андраде сам срещу Иван Караджов, португалецът пусна успореден пас в малкия пенал към Сердюк, който вкара в празната врата за 0:1.

Две минути по-късно Пабло Гарсия от състава на Черно море центрира от ъглов удар в наказателното поле на Арда, където бранителят Влатко Дробаров се извиси над всички и с глава прати топката за втори път в мрежата на домакините.

Преднината на Черно море в срещата стана класическа в 50-ата минута. Живко Атанасов пусна хубаво подаване по земя към Васил Панайотов, което мина през средната линия на Арда. Полузащитникът напредна и изведе Стефан Велев очи в очи в Караджов, а нападателят на "моряците" пусна топката покрай страна на кърджалийци за 0:3. Първоначално попадението бе отменено от главния рефер Станислав Тодор заради засада, но след преразглеждане от ВАР голът бе зачетен.

С този успех възпитаниците на Илиян Илиев заемат четвъртото място на временното класиране с актив от 16 точки след 10 изиграни срещи. От друга страна Арда е девети в класирането с 9 пункта.