Черноморец Бургас нанесе второ поражение на Рилски спортист през сезона в НБЛ

20:56, 15.03.2023
Чете се за: 02:15 мин.
черноморец бургас нанесе второ поражение рилски спортист сезона нбл

Съставът на Черноморец Бургас надигра с 87:72 като гост лидера в НБЛ Рилски спортист в среща от 25-ия кръг на редовния сезон на българското първенство.

За бургазлии това беше осма поредна победа в родния шампионат, докато в същото време домакините от Рилски спортист допуснаха едва второто си поражение дотук през кампанията.

Срещата в Самоков стартира равностойно, като в хода на първото полувреме двата отбора бяха непрестанно близко в резултата, като почивката дойде с лек аванс в полза на Черноморец - 47:46.

По време на третата четвърт срещата продължи да бъде равностойна, а решаващият момент бе в началото на последната част, когато гостите от Бургас съумяха да се откъснат на 15 точки при 75:60. В един момент разликата достигна 19 пункта при 87:67 в полза на Чернморец, което се оказа решаващо и за крайния изход от срещата.

В звезда на вечерта се превърна Георги Боянов, който вкара 30 точки и добави 8 борби за победителите, а Джордан Тъкър се отчете с 20 пункта.

За домакините от Рилски спортист Брандън Рандълф завърши срещата с 16 точки, а Чавдар Костов приключи с 13.

В класирането самоковци продължават да водят с баланс 21-2 и 44 точки, докато тимът на Черноморец Бургас заема 4-то място с баланс 14-9 и 37 пункта.

По същото време пък Спартак Плевен надигра у дома състава на Берое със 105:81. В другата среща съставът на Шумен надигра със 101:105 (28:28, 26:22, 20:19, 16:21, 11:15) като гост след продължение Черно море.

Колко ще ни струва празничната трапеза за Великден?