Черноморец надви Спартак Пл на старта на плейофите

черноморец надви спартак старта плейофите
Снимка: НБЛ
21:06, 02.05.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Черноморец започна успешно четвъртфиналната серия от Националната баскетболна лига след победа над Спартак Плевен с 89:70, като домакин в зала „Бойчо Брънзов".

Спартак Плевен започна по-уверено срещата и поведе още в първите минути с двуцифрена преднина от 15:0. Постепенно „акулите“ успяха да наберат лека инерция и да отбележат 11 поредни точки в рамките на 2 минути, а до края на периода намалиха изоставането си до кош – 17:19.

Още в първите минути на втората четвърт Черноморец стигна до първото равенство в мача и дори поведоха в резултата. Добри отигравания на Мунис Туту, Георги Боянов, Брайс Ензи и Макол Мойен запазиха лидерката позиция на тима и излезнаха на почивката с преднина при 40:33.

След подновяването на играта двата тима започна равностойно периода. Едва в последните отигравания на „акулите“, те вкараха 7 точки повече за периода и увеличиха преднината си с 60:46 преди последната четвърт.

Баскетболистите на Любомир Минчев се опитваха и през заключителните десет минути да се противопоставят на противника, но не успяха да спечелят периода и да стопят изоставането си. Така Черноморец успя да увеличи и аванса си с още 5 точки.

С този успех "акулите" повеждат в серията с 1-0, а мач №2 е на 5 май, когато домакин е Спартак в зала „Балканстрой", Плевен.

"Референдум": Повечето българи не смятат, че са достатъчно информирани относно въвеждането на еврото
Нефтохимик свали Хебър от трона след нова спираща дъха петгеймова драма в Бургас