Четвъртфиналните двойки в НБЛ са ясни, плейофите стартират на 2 май

Плейофите започват на 2 май

четвъртфиналните двойки нбл ясни
Снимка: startphoto.bg
08:10, 27.04.2023

Четвъртфиналните двойки за първия кръг от плейофите в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) вече са ясни. Те са Рилски спортист – Академик Пловдив, Балкан – Берое, ЦСКА – Левски и Черноморец – Спартак Плевен.

В четвъртфиналите ще играе се до две победи от три възможни срещи, като домакин на първата и евентуална трета среща ще бъде отборът с по-предно класиране. Предвидените дати са 2, 5 и 8 май.

Полуфиналите ще се проведат по системата до три победи до пет възможни мача. Домакин на първите две и евентуалната пета среща, ще бъде тимът с по-предно класиране. Планираните дати са 12, 14, 17, 19 и 22 май за двойка 2-3 и 13, 15, 18, 20 и 23 май за двойка 1-4.

За трето място в НБЛ ще се играе до две победи от три възможни срещи между отборите, загубили полуфиналните срещи, като домакин на първата и евентуална трета среща ще бъде отборът с по-предно класиране. Датите са 26, 28 и 31 май.

Финалният плейоф за титлата ще продължи до три победи от пет възможни мача между отборите, победители в полуфиналните срещи, като домакин на първите две и евентуалната пета среща, ще бъде съставът с по-предно класиране. Предвидените дати в календара на НБЛ са 27 и 29 май, 01, 03 и 06 юни.