Чорич е на четвъртфинал във Виена след трисетов успех над Циципас

григор димитров борна чорич втория кръг ролан гарос
10:17, 28.10.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Борна Чорич ще играе на четвъртфиналите на тенис турнира във Виена, след като пречупи съпротивата на Стефанос Циципас в три сета. Хърватинът се наложи с 4:6, 6:4, 7:6 (4), за близо два часа и 45 минути игра.

Първият сет започна равностойно, но първата ракета на Гърция реализира пробив и успя да поведе в резултата след 6:4. Циципас започна с ранен брейк във втората част, но той моментално бе върнат от Чорич. Хърватският тенисист направи нов пробив в деветия гейм, след който сервира успешно за изравняване на сетовете. В третата част двамата си размениха по един брейк и съдбата на сета бе решена след тайбрек. В него Чорич направи един-единствен мини-пробив, който се оказа достатъчен за крайния успех.

Чорич победи Циципас през лятото за титлата на Мастърса в Синсинати и вече води с 3-1 победи в срещите помежду им. В мач за влизане на полуфиналите той ще играе с петия в схемата Хуберт Хуркач. В другия четвъртфинал Даниел Еванс се изправя срещу Денис Шаповалов. В 15.00 ч. днес, Григор Димитров излиза срещу американеца Маркос Гирон, а Даниил Медведев, поставен под номер 1 в схемата, ще играе с италианеца Яник Синер.