Чудесен Алберт Попов с 10-то място след първия манш във Вал Д'Изер

12:03, 11.12.2022
Чете се за: 01:55 мин.
страхотно постижение алберт попов слалома пекин 2022

Най-добрият български алпиец Алберт Попов даде 10-то време в първия манш на откриващия за сезона слалом за Световната купа във Вал Д'Изер, Франция.

Попов измина трасето за 51.19 секунди, с което финишира на изоставане от 1.11 секунди от най-бързия в първия манш Хенрик Кристоферсен от Норвегия.

Така Алберт се класира и за втория манш, където по традиция ще карат най-добрите 30 след първите спускания, като българинът има всички шансове да започне новия сезон със силен резултат и влизане в първите 10.

Второто спускане започва в 13.20 часа и ще може да го проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 3.

За съжаление, другият ни представител в надпреварата Камен Златков не завърши първия манш, след като пропусна врата метри преди финала. Преди своята грешка Камен се движеше отлично и имаше нелоши шансове също да попадне в топ 30, което щеше да му позволи да кара и във втория манш.

Междувременно трудното трасе във Вал Д'Изер стана причина за отпадането на редица изявени слаломисти, сред които бяха златният и сребърният медалист от Зимните олимпийски игри в Пекин Клеман Ноел от Франция и Йоханес Щролц от Австрия.