Циципас преодоля Ивашка и ще срещне Димитров на 1/8-финалите в Барселона

Стефанос Циципас
09:12, 22.04.2022

Стефанос Циципас победи Иля Ивашка с 6:1, 4:6, 6:2 в мач от втория кръг на турнира от сериите "ATP 500" в Барселона. По-този начин гъркът си осигури сблъсък с Григор Димитров на 1/8-финалите от надпреварата.

В първия сет гръцкият тенисист осъществи два пробива и с втория си сетбол затвори първата част. Двубоят беше прекъснат от дъжд при 5:1 гейма за Циципас в първия сет.

Представителят на Беларус изравни сетовете след като проби опонента си в края на втората част.

В заключителния трети сет поставеният под №1 в схемата реализира нови два пробива, за да сложи точка на спора с първия си мачбол след 2 часа и 11 минути игра.

"Оттук насетне съм готов на всичко", категоричен бе състезателят след победата.

Досега Циципас и Димитров са се срещали три пъти в официални мачове, като гъркът има две победи. Последната такава дойде на турнира във Виена миналата година, когато гръцкият тенисист спечели със 7:6 (4), 6:4.

По-програма мачът между двамата е насрочен за 14:30 часа българско време.