Китайката победи Диана Шнайдер със 7:6(5), 6:3, докато американката се справи с Кейти Боултър с 6:4, 6:4.
Олимпийската шампионка от Париж 2024 и поставена под номер 1 в основната схема Цинуен Джън се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове WTA 500 в японската столица Токио с награден фонд от 922 573 долара. Китайката победи Диана Шнайдер със 7:6(5), 6:3 за 1:49 час.
Джън си осигури място на финала в Токио за втори път в кариерата си, където ще търси компенсация за поражението си от Людмила Самсонова през 2022 година.
Олимпийската шампионка взе първия сет след тайбрек, а във втората част поведе с 5:2 и без проблеми затвори мача.
В другия полуфинал шампионката от Australian Open 2020 София Кенин се справи с британската номер 1 Кейти Боултър с 6:4, 6:4 за малко под 90 минути, за да стигне до първия си финал на сингъл от Сан Диего миналата година.
25-годишната американка завърши на второ място на Ролан Гарос 2020 и достигна най-високото в кариерата си номер 4 през този сезон, преди травми, болести и проблеми извън корта да доведат до спад на позицията ѝ в световната ранглиста.
Анас Маздрашки се класира за четвъртфиналите в Гандия след втори пореден успех
Валерия Гърневска и Рафаела Симеонова защитиха титлата си на двойки на държавното първенство
Джордж Лазаров и Валерия Гърневска достигнаха до четвъртфиналите на Държавното първенство
Антъни Генов е полуфиналист на двойки на турнира от сериите "Чалънджър" в Корденонс
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач
Декларацията от Киев предизвика политически реакции: Има ли промяна в българската позиция за Украйна?
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове