Цинуен Джън се класира за четвъртфиналите на турнира WTA 1000 в Пекин

Олимпийската шампионка ще се бори за място на полуфинал със 17-годишната Мира Андреева.

Цинуен Джън
19:51, 02.10.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Олимпийската шампионка Цинуен Джън се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин от сериите WTA 1000 с награден фонд от почти 9 милиона долара.

Любимката на феновете на домакините и пета поставена в схемата елиминира след обрат Аманда Анисимова с 3:6, 6:1, 6:2 за 2:22 часа.

Американката спечели първия сет, но в следващите два представителката на домакините загуби само три гейма и стигна до крайния успех.

Победата класира Джън за най-добрите осем в Пекин за първи път в кариерата ѝ. Китайката ще играе на своя осми четвъртфинал за сезона, където ще се изправи срещу Мира Андреева.

По-рано днес 17-годишната рускиня надделя категорично над полякинята Магда Линете с 6:1, 6:3 за 73 минути.

Александър Везенков е №4 в класация на Eurohoops за най-добри играчи в Евролигата