Известната циркова трупа от Монреал посочи пандемията от коронавирус като причина да фалира, пише Ройтерс.
Новата болест принудила Цирк дю Солей да отмени представленията си и да разпусне акробати и други служители.
При нормални обстоятелства Цирк дю Солей изнася поне 6 различни представления в Лас Вегас, но пандемията сложила край на това.
Трупата освободи 95 процента от служителите си и отложи всички представления.
Цирк дю Солей са подписали споразумение с китайски инвестиционен фонд и пенсионен фонд от Квебек, които поемат управлението им.
Новите инвеститори трябва да вложат 300 милиона долара в рестарта на дейността на известната трупа.
От инвеститорите се очаква да заделят и 15 милиона долара за компенсации на уволнените заради пандемията служители.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите