ЦСКА 1948 надви Ботев Враца с човек по-малко, Чочев с четири гола

22:47, 06.08.2022
Чете се за: 02:27 мин.
цска 1948 надви ботев враца човек чочев четири гола
Снимка: ЦСКА 1948

Отборът на ЦСКА 1948 надигра с 5:2 като домакин състава на Ботев Враца в среща от 5-ия кръг на Първа лига и поне временно се изкачи на върха в подреждането на българския шампионат.

В герой за "червените" се превърна техният капитан Ивайло Чочев, който реализира цели четири гола. Другото впечатляващо при този успех за момчетата на Любослав Пенев е, че той дойде, след като те играха с човек по-малко повече от един час след изгонването на Карлос Охене в 32-та минута.

Преди това в 17-та пък Чочев бе дал аванс на домакините, след като се възползва от подаване на Александър Колев.

Дори след изгонването на Охене "червените" продължиха да бъдат опасни и в самия край на първото полувреме Георги Русев удвои аванса на своя тим, разписвайки се в трети пореден двубой.

След почивката дойде и моментът на Ивайло Чочев да блесне, като с попадения в 59-та и 82-та минута българският национал оформи своя хеттрик и покачи аванса на ЦСКА 1948 на 4:0.

Към края на редовното време гостите от Ботев Враца съумяха да върнат два гола чрез колумбийският нападател Браян Переа, но в самия край на мача домакините получиха право да изпълнят дузпа, която Чочев реализира, за оформи крайното 5:2.

По този начин ЦСКА 1948 оглави подреждането в Първа лига с 11 точки, но и мач повече спрямо преследвачите в лицето на Лудогорец и ЦСКА. Втората загуба на врачани от началото на сезон пък ги остави на 12-то място с актив от четири пункта.