ЦСКА 1948 обърна Пирин с човек по-малко

17:10, 05.11.2022
Чете се за: 02:07 мин.
цска 1948 обърна пирин човек

Отборът на ЦСКА осъществи пълен обрат, за да стигне до успеха с 2:1 у дома срещу Пирин Благоевград в среща от 17-ия кръг на Първа лига.

Успехът за момчетата на Любослав Пенев обаче е още по-ценен, тъй като дойде с човек по-малко след червения картон на Ангел Лясков още в 23-та минута на срещата.

Само четири по-късно пък "орлетата" нанесоха своя удар, откривайки резултата чрез Венцислав Бенгюзов, който се разписа след центриране от ъглов удар на Радослав Цонев.

В края на полувремето гостите от Благоевград можеха бяха много близо до това да удвоят аванса си чрез Станислав Костов, който прати топката във вратата на Даниел Наумов, но попадението не бе зачетено заради засада.

Десет минути след подновяването на играта пък Ивайло Чочев възстанови паритета на стадиона в Бистрица, възползвайки се от подаване на Реян Даскалов, за да реализира 14-ия си гол в Първа лига от началото на шампионата.

Пълният обрат и трите точки за "червените" осигури Рафаел Енрике в 82-та минута след асистенция на Георги Русев.

В класирането с тази победа ЦСКА 1948 се изравни с втория в подреждането Лудогорец, като двата тима имат по 35 точки, но шампионите са и с цели три мача повече. Пирин Благоевград, който е без победа вече повече от два месеца пък се намира на предпоследното 15-то място с 9 пункта.