ЦСКА 1948 разгроми Спартак Варна при неофициалния дебют на Любо Пенев начело на тима

футболистите цска 1948 минаха медицински прегледи лагера банско видео
Снимка: ПФК ЦСКА 1948
18:42, 14.06.2022
Чете се за: 01:55 мин.

Отборът на ЦСКА 1948 постигна победа с 5:0 над Спартак Варна в предсезонна контролна среща, играна в Банско.

„Червените“ откриха резултата в 19-ата минута, когато Александър Колев центрира отдясно в наказателното поле на „соколите“, където Георги Русев овладя топката и с фалцов удар по диагонала се разписа в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от стража Иван Дичевски.

В 25-ата минута голмайсторът Русев зае ролята на асистент, когато центрира отляво в пеналтерията на Спартак Варна, а връхлитащият от задна позиция Колев с удар от движение прати кълбото в мрежата за вратаря Дичевски за 2:0 в полза на ЦСКА 1948.

Малко след половин час игра столичния тим направи преднината си класическа, когато Стоян Стоичков получи топката по десния фланг, насочи се към центъра на терена и с удар от границата на наказателното поле на варненци прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл.

Шест минути след началото на второто полувреме голмайсторът Алекс Колев реализира второто си попадение в срещата след удар по земя от границата на наказателното поле на Спартак.

Колев оформи своя хеттрик в 59-ата минута, когато засече с глава центриране от левия фланг на Октавио в пеналтерията на „соколите“, а топката се отби в десния страничен стълб на вратата и влетя в мрежата зад Иван Дичевски.