ЦСКА 1948 се наложи над Ботев Пловдив в Бистрица

21:53, 10.04.2023
ЦСКА 1948
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 победи Ботев Пловдив с 2:1 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Светослав Диков и Бирсент Карагерен се разписаха за победителите, а резервата Абдулай Траоре отбеляза почетен гол.

Директорите на ЦСКА 1948 Стойчо Младенов и Добрин Гьонов, спортният директор Кирил Котев, почетният президент на клуба Ангел Рангелов и основният спонсор на ЦСКА 1948 Цветомир Найденов проследиха срещата.

Столичани поведоха с 1:0 още в 16-ата секунда на двубоя. Стийв Фуртадо изведе Светослав Диков зад гърба на противниковата отбрана. Нападателят преодоля Хидайет Ханкич и се разписа в опразнената врата.

Домакините продължиха да атакуват на стадион "Бистрица" в София, а Светослав Диков стреля с глава в напречната греда.

Минута преди края на първото полувреме Хидайет Ханкич изби изстрел на Георги Русев. Топката обаче попадна в краката на Бирсент Карагарен, който удвои преднината на домакините.

В добавеното време на втората част появилият се от резервната скамейка Абдулайе Траоре оформи крайния резултат.

ЦСКА 1948 остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 51 пункта. Ботев Пловдив се намира на 10-ото място в подреждането с 27 точки.