ЦСКА 1948 вкара пет гола на Арда за едно полувреме и се изкачи на седмото място

цска 1948 вкара пет гола арда едно полувреме изкачи седмото
18:15, 13.05.2022
Чете се за: 02:57 мин.

Отборът на ЦСКА 1948 постигна разгромна победа с 5:1 при домакинството си на Арда (Кърджали) в двубой от предпоследния кръг на Първа лига.

Гостите от Кърджали откриха резултата след 57 секунди игра на стадиона в софийското село Бистрица. Светослав Ковачев получи топката по десния фланг, смени посоката си към центъра на наказателното поле и стреля по диагонал от над 20 метра. Топката се отби в страничната греда на вратата, пазена от Даниел Наумов, и влетя в долния десен ъгъл.

"Червените" възстановиха равенството в 5-ата минута, когато Галин Иванов изведе Александър Колев на стрелкова позиция в наказателното поле на Арда, а нападателят на домакините стреля от движение по земя и реализира в близкия долен ляв ъгъл на стража Мартин Луков.

Съставът на Николай Киров направи пълен обрат в 14-ата минута. Георги Русев бе изведен отдясно в наказателното поле на "сините" и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Ивайло Чочев с удар от въздуха прати кълбото в долния десен ъгъл на Луков.

В 21-ата минута Марио Топузов елегантно се освободи от опеката на Александър Георгиев от отбора на Арда по десния фланг, след което напредна към наказателното поле и центрира остро на първа греда, където голмайсторът Алекс Колев изпревари вратаря Луков и прати топката за трети път във вратата на гостите.

След близо половин час игра Александър Колев оформи своя хеттрик, когато засече центриране на Георги Русев от ъглов удар в пеналтерията на кърджалийци и с глава прати топката в горния десен ъгъл на Мартин Луков.

До края на полувремето тимът на ЦСКА 1948 отбеляза и пето попадение. В 35-ата минута Галин Иванов центрира отляво в наказателното поле на Арда, където Чочев, отново около бялата точка, стреля с глава и реализира второто си попадение в срещата.

В класирането "червените" временно заеха седмото място с актив от 40 точки, на два пункта пред осмия Берое, който по-късно посреща състава на деветия Локомотив (Пловдив), който е с 37 т. Арда пък е десети с 32 пункта.

Янислав Герчев отпадна в осминафиналите на европейското първенство по джудо
20:13, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Рафаел Надал даде само гейм на американски тийнейджър на старта на Мастърса в Мадрид
19:55, 25.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Янаки Милев и Динко Динев продължават на полуфиналите на двойки на турнир по тенис в Анталия
19:48, 25.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Юлиан Нагелсман: Важно е да се знае от всички, че ние се борим за титлата на Евро 2024
18:52, 25.04.2024
ММС изрази несъгласие стадионите „Септември“ и „Юнак“ да преминат в активите на Столична община
18:41, 25.04.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Христо Стоичков: Много приятели са минали през Етър, носталгията е голяма (ВИДЕО)
18:37, 25.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Българските футболни национали до 16 г. победиха Армения във втория мач от турнира на УЕФА
18:27, 25.04.2024
Георги Иванов: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство (ВИДЕО)
18:16, 25.04.2024
Чете се за: 02:30 мин.
Георги Василев: Етър е вечен
18:14, 25.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Красимир Балъков: Етър е майката и бащата на футболната ми кариера (ВИДЕО)