ЦСКА 1948 записа минимален успех над Арда с гол на Елитон

14:00, 25.02.2023
Чете се за: 02:02 мин.
ЦСКА 1948 Арда Кърджали Преслав Боруков Елитон
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 победи Арда Кърджали с 1:0 в първия мач от 21-ия кръг на Първа лига. Елитон донесе успеха за възпитаниците на Тодор Янчев.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Петър Жеков. На трибуните на стадион" Бистрица" в София присъстваше селекционерът на националния футболен отбор за мъже Младен Кръстаич. Бившият национален селекционер и старши треньор на ЦСКА 1948 Красимир Балъков също изгледа мача на живо.

През първото полувреме гостите осъществиха единствения точен удар. Даниел Наумов спаси удар на Умар Сако.

След почивката кърджалии стигнаха до гол. Алекс Петков засече с глава центриране от пряк свободен удар на Радослав Цонев, но попадението бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

Столичани поведоха в резултата в 69-ата минута. Елитон засече с глава центриране от корнер на Георги Русев. Това е първият гол в 16-ия му шампионатен мач за тима.

Пет минути преди края на редовното време "червените" останаха с човек по-малко на терена. Реян Даскалов получи директен червен картон за опасно влизане с бутоните в краката на резервата Жуниор Палмареш.

ЦСКА 1948 заема 3-ата позиция в класирането с актив от 42 точки. Арда остава на 7-ото място в подреждането с 32 пункта.

Макрон ще посети Китай в опит да окаже натиск върху Русия
Ясни са финалите на сингъл при мъжете и жените на Държавно лично първенство по тенис