ЦСКА надигра Академик Пд за пети пореден успех в НБЛ

"Червените" се наложиха с 93:74 над гостите от Пловдив, които имат вече десет загуби на сметката си.

цска победи академик пети пореден успех нбл
от БНТ , Източник: bgbasket.com
20:53, 22.12.2023
Чете се за: 01:55 мин.

ЦСКА постигна пета победа в редовния сезон на НБЛ. "Червените" победиха у дома Академик Пловдив с 93:74.

Академик се държа отлично в столичната зала през първото полувреме, като в началната част направи силна серия от 8-0, за да поведе в резултата. Във втория период пловдивчани стигнаха и до аванс от 9 точки, след страхотна далечна стрелба.

ЦСКА изглеждаше хаотично в защита срещу изненадващи атаки на противника, който наниза 6 от първите си 7 изстрела от тройката. "Червените" все пак изравниха до края на първото полувреме и се оттеглиха при 48:46 на почивката.

След подновяването на играта вече ЦСКА взе превес, ограничи тази стрелба на Академик, който остана без тройка в тези 10 минути. Домакините дръпнаха сериозно напред, оставиха противника до 10 точки за четвъртината и почти решиха нещата.

Две поредни тройки за ЦСКА в началото на последната част направиха разликата 20 точки. До края двубоят се доиграваше за финалното 93:74.

Кейлъб Уесън се отличи с 16 точки и 15 борби. Георги Боянов отбеляза 18 точки, а Брендън Йънг завърши с 11.

Академик вкара общо 10 тройки в мача, 16 точки за тима записа Къмингс, 11 точки и 11 борби добави Джъстин Маккол.

Балкан се измъчи, но успя да спечели домакинството си на Левски с 79:75