16:54, 12.11.2022
Чете се за: 02:07 мин.
цска надви черно море варна дръпна шест точки върха първа лига
Снимка: ПФК ЦСКА

Отборът на ЦСКА постигна победа с 2:0 при визитата си на Черно море в двубой от последния за годината 18-и кръг на Първа лига.

„Червените“ откриха резултата на стадион „Тича“ в 64-ата минута, когато Дюкенс Назон почти от аутлинията на десния фланг комбинира с Иван Турицов в наказателното поле на „моряците“, а той от своя страна върна топката към границата на пеналтерията, където Жеферсон овладя и с прецизен изстрел прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Георги Георгиев.

Съставът на Саша Илич удвои преднината си четвърт час преди последния съдийски сигнал. Браян Морено овладя висока топката отдясно на границата на наказателното поле на Черно море и я подаде към връхлитащият Марселино Кареасо, който нанесе изстрел от движение, а стражът Георгиев тръгна да лови топката с ръце, но не успя и кълбото мина между краката му.

Гостите от София останаха с човек по-малко на терена в четвъртата минута от добавените пет такива на срещата, когато Бради Де Нойер получи втори жълт и респективно червен картон за изблъскване без топка на Матеуш Клементе.

В класирането ЦСКА е лидер с 44 точки, на шест пункта пред шампиона Лудогорец, който заема второто място с 38 точки, но „орлите“ са с три мача по-малко от „армейците“. Черно море пък е шести с 29 точки.

Междинни избори в САЩ: Демократите печелят и Аризона, местата в Сената са изравнени