ЦСКА победи Славия в "Овча купел" и запази аванса си на върха в Първа лига

22:13, 09.04.2023
Чете се за: 02:17 мин.
цска победи славия овча купел запази аванса върха първа лига

Отборът на ЦСКА постигна победа с 2:0 при визитата си на Славия в двубой от 25-ия кръг на Първа лига.

„Белите“ пратиха топката в мрежата зад вратаря на „червените“ Густаво Бусато в 33-ата минута, когато Галин Иванов стреля зад дъгата на наказателното поле, топката се удари последователно в тялото на Мехо Кох, а след това и в това на Ахмед Ахмеднов, като попадението бе отменено, тъй като нападателят на домакините е бил в положение на засада.

В 53-ата минута Дюкенс Назон се измъкна от отбраната на Славия и се разписа във вратата на стража Георги Петков, но голът не бе признат, тъй като хаитянинът е бил в нередовна позиция.

Все пак съставът на Саша Илич откри резултата в 62-ата минута, когато Тобиас Хайнц центрира от ъглов удар във вратарското поле на най-стария столичен тим, където непокритият Мено Кох с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

„Армейците“ удовиха преднината си пет минути по-късно. ЦСКА отне топката по десния фланг, като Тобиас Хайнц комбинира с Браян Морено, а вторият с пета насочи норвежеца към пеналтерията на „белите“, като Хайнц пусна успоредно подаване по земя към Назон, който от близка дистанция се разписа.

В класирането ЦСКА е лидер с актив от 63 точки, на четири пункта преднина пред шампиона Лудогорец, който е втори. Славия пък заема седмото място в подреждането с 38 точки.

Саша Илич: Следващият мач е най-важният, Левски играе страхотен футбол