ЦСКА с тежка загуба при завръщането си в Националната баскетболна лига

цска тежка загуба завръщането националната баскетболна лига
Снимка: БФ Баскетбол
21:20, 10.10.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Отборът на ЦСКА се завърна в баскетболния елит с тежко поражение от Спартак Плевен. "Червените" отстъпиха с 65:91 (10:24, 14:25, 25:19, 16:23) като домакини.

Мачът бе уважен от най-добрия български боксьор Кубрат Пулев, а сред зрителите бяха още президентът на Българската федерация по баскетбол в лицето Георги Глушков и изпълнителният директор на централата Филип Виденов. Освен това присъстваха и много легенди на столичния клуб.

Серия от 17:0 за баскетболистите на Спартак Плевен още в първата четвърт им донесе аванс от 23:5, а частта приключи при 24:10 в полза на гостите. Преднината на плевенчани достигна до 25 точки в края на първото полувреме при 49:24.

Състезателите на ЦСКА намалиха пасива си в третата четвърт до 49:68, но по-опитният тим на Спартак контролираше двубоя, а най-голямата разлика в мача беше 35 точки за плевенчани.

Барет Бенсън влезе в ролята на основен реализатор за победителите със своите 21 точки, като добави и 5 борби. Мартин Маринов го последва с 16, включително и 4 точни снаряда зад дъгата. Евгени Хаджирусев и Цветомир Чернокожев се разписаха с по 12, като първият остави на сметката си 6 асистенции, докато вторият финишира с 6 овладени под двата ринга топки. Ивко Ивков реализира 11 точки.

Рейли Оуенс стана най-резултатен за "армейците" със 17 точки при своя официален дебют. Зейн Ноулс се отчете с 14 и 9 борби, Алекс Симеонов наниза 13 точки.

На 17 октомври (понеделник) Спартак ще домакинства на Левски, докато четири дни по-рано съставът на Росен Барчовски ще има визита на Шумен.