ЦСКА стартира за Купата, Славия и Лудогорец ще изиграят отложения си мач

цска стартира купата славия лудогорец изиграят отложения мач
08:09, 26.11.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на ЦСКА започва участието си в турнира за Купата на България с гостуване на третодивизионния Гигант Съединение. Мачът е днес от 12.00 ч.

"Армейците" са се прицелили към четвърто поредно участие във финала на Купата, след като в последните три години на два пъти губиха в решаващия мач за трофея, а веднъж триумфираха с Купата.

ЦСКА е без наказаните Тибо Вион и Брадли Де Нойер, а най-вероятно почивка ще получат и голяма част от титулярите. Домакините се готвят за истински празник в града, като се очаква да дойдат и много фенове на ЦСКА.

Днес ще се изиграят още два двубоя от първия кръг на турнира: Миньор Перник - Берое и Севлиево - ЦСКА 1948. Мачовете започват в 13:30 ч.

Ботев Пловдив, Спартак Варна, Лудогорец, Локомотив София, Левски, Славия, Марица Пловдив, Чавдар Етрополе, Витоша Бистрица, Арда и Септември София вече се класираха за 1/8-финалите. Днес Марица Пловдив приема Арда Кърджали от 13:30 ч. на този етап от турнира.

Утре са мачовете: Марек - Локомотив (Пловдив) и Литекс - Черно море.

Също днес Славия и Лудогорец ще изиграят отложения си мач от петия кръг на Първа лига. "Белите" посрещат своя съперник на стадион "Александър Шаламанов" от 15:00 ч. "Орлите" трябва да гонят задължителна победа в столицата, ако искат да запазят шансове да завършат годината на първо място в класирането. От своя страна Славия има нужда от точки в битката за топ 6.