ЦСКА загуби първата си контрола в Турция, мачът бе белязан от фрапиращи съдийски грешки

16:02, 18.01.2023
Чете се за: 02:15 мин.
цска загуби първата контрола турция мачът белязан фрапиращи съдийски грешки
Снимка: ПФК ЦСКА

Отборът на ЦСКА допусна загуба в първата си контрола от зимната подготовка в турския курорт Белек, след като отстъпи с 0:1 на японския Санфрече Хирошима.

Неофициален дебют за "армейците" пък записа новото попълнение Тобиас Хайнц, който влезе като смяна.

Двубоят обаче ще се запомни предимно с противоречивите изяви на съдийската бригада, която отмени цели четири попадения през второто полувреме.

Първо, в 65-та минута Лазар Туфегджич реши, че е дал преднина на българския тим, но секунди по-късно радостта му бе помрачена, след като видя, че страничният арбитър е вдигнал флага си засада. Повторенията обаче поставиха под сериозни съмнения правотата на съдийското решение, тъй като Туфегджич изглеждаше зад линията на топката при подаването към него.

В следващите минути пък футболистите на Санфрече Хирошима доминираха на терена, като на свой ред стигнаха до три попадения, но нито едно от тях не бе зачетено заради засади. При повторенията обаче се видя, че поне два от головете трябваше да бъдат зачетени, тъй като японските играчи бяха в редовни позиции.

Така се стигна до 87-та минута, когато ЦСКА сбърка при изнасянето на топката и позволи на Санфрече да организира бърза атака, завършила с гол на Таиши Мацумото.

По този начин момчетата на Саша Илич загубиха първата си проверка в Анталия, а в петък (20 януари) ги очаква нова контрола срещу полския Гурник Забже.

След бурята в София: Над 470 сигнала за паднали дървета и клони, щети по автомобили и рухнала изолация на училище
Нинова: БСП ще преговаря с всички партии за правителство. Ще търсим това, което ни обединява