ЦСКА
Снимка: ПФК ЦСКА
15:56, 01.07.2023
Чете се за: 04:35 мин.

ЦСКА надигра и победи швейцарския гранд Базел с 1:0 във втората си контролна среща по време на летния подготвителен лагер на тима в Австрия. Спарингът се игра на стадиона в град Кематен пред доста червени привърженици по трибуните, а точен за армейците бе Тобиас Хайнц в 47-ата минута на мача.

През първото полувреме червените започнаха много силно и уверено и в още в третата минута се стигна до първата опасност пред противниковата врата, когато Жираир Шагоян овладя отляво, влезе навътре към наказателното поле на швейцарците и стреля с десния крак. Първоначално вратарят Хитц изпусна топката, но после я улови.

В 6-ата минута момчетата на Саша Илич пропуснаха да открият резултата, когато Шопов, Папазов и Линдсет разиграха добре с едно докосване отляво. Последва подаване на норвежеца в наказателното поле, а след последвало разбъркване най-съобразителен се оказа Папазов, който шутира от 16-17 метра, но Хитц спаси.

В 16-ата минута Шагоян отправи хубав шут от дистанция, а Хитц изби в корнер. След половин час игра червените спечелиха корнер. Футболист на Базел изчисти с глава към Петров, който отправи удар от воле, който попадна в ръцете на вратаря.

Три минути по-късно Хайнц отне топката, за момент четирима в червено се оказаха срещу двама от Базел. Норвежецът обаче предпочете да завърши сам с шут от границата на пеналта, който Хитц улови.

В 43-ата минута Марселино Кареасо разигра много добре с Тобиас Хайнц, който намери с отлично подаване Марк-Емилио Папазов, а младокът стреля от разстояние, но Марвин Хитц бе на мястото си и спаси.

През втората част старши треньорът на червените Саша Илич направи много промени в състава си и даде шанс за изява на почти всички свои налични състезатели. В 46-ата минута Базел стигна до попадение във вратата на ЦСКА, което обаче бе правилно отменено, заради нарушение срещу стража Димитър Евтимов.

В следващата атака Шагоян проби отляво и центрира по земя на задната греда, където се намираше Тобиас Хайнц, който безпроблемно се разписа за 1:0.

В 53-ата минута Димитър Евтимов се наложи да спасява на два пъти в рамките само на няколко секунди, когато Леон Авдухалу първо отправи много опасен удар, който Евтимов отрази, а след това топката попадна в Хунцикер, който обаче не успя да отправи достатъчно добър удар, а вратарят на ЦСКА отново се намеси и спаси.

ЦСКА можеше да вкара втори гол в 57-ата минута. Тобиас Хайнц пусна отличен пас към Жираир Шагоян, който изскочи сам срещу Мирко Салви, но вратарят на Базел успя да отрази удара на арменския футболист и изби в корнер.

В 64-ата минута Евтимов отново демонстрира класа спасявайки удар с глава след центриране от корнер, а Махмутович изби при добавката.

В 76-ата минута Рикардо Калафиори стреля опасно с глава след центриране от ъглов удар и нацели напречната греда.

Следващата контрола на ЦСКА е на 4 юли (вторник) срещу шампиона на Азербайджан Карабах.

Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
Чете се за: 01:35 мин.
Стефан Стефанов стана европейски шампион по борба за момчета до 15 г.
22:22, 16.05.2024
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Иво и Мартин Балабанови постигнаха победи на международния атлетически турнир “Нови звезди” в София
21:38, 16.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Спортни новини 16.05.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
20:49, 16.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.