Цветан Соколов класира Динамо Москва на финал в Русия

09:26, 25.04.2023
Чете се за: 01:12 мин.
Цветан Соколов

Динамо Москва победи Зенит Санкт Петербург с 3:0 (25:19, 36:34, 25:23) в заключителния трети мач от полуфиналната серия на волейболната Суперлига в Русия. По този начин столичани спечелиха серията и се класираха за финала.

Българският национал Цветан Соколов бе най-резултатен и отбеляза 29 точки за победителите.

Гостите контролираха развоя на срещата в хода на първия гейм и заслужено го спечелиха. Втората част бе най-оспорвана в мача, но московчани удвоиха аванса си в геймовете, преди заслужено да се поздравят с успеха след отлична игра в третата заключителна част.

На финала шампионът ще срещне Зенит Казан, който отстрани водения от Пламен Константинов Локомотив Новосибирск с 3:1 победи. Финалната серия до три победи започва на 1 май.