Най-добрата ни тенисистка се възползва от отказването на Винъс Уилямс, за да попадне директно сред 64-те тенисистки, които ще играят в основната схема на надпреварата от веригата WTA 500, която се провежда на зелен клей.
Преди отказването на по-голямата от сестрите Уилямс, 33-годишната българка беше първа резерва, което означаваше, че ще трябва да премине през квалификациите.
За "Спортист №1 на България за 2020 година" това ще бъде дебют в състезанието, което се провежда в щата Южна Каролина и е с награден фонд от 565 530 долара.
През миналата седмица Цвети участва на турнира WTA 1000 в Маями, където потегли от квалификациите, записвайки три последователни победи, за да се класира за втория кръг на основната схема.
Там, за съжаление, след тристова битка нашата представителка отстъпи на световната №7 Арина Сабаленка от Беларус, след като пропусна мачбол в решителния тайбрек на срещата.
Именно доброто представяне във Флорида ще помогне на Пиронкова да прогресира до 115-то място в света при обновяването на световната ранглиста следващата седмица.