Далас намали изоставането си, дори протекъл покрив не попречи на успеха на домакините

далас намали изоставането протекъл покрив попречи успеха домакините
09:05, 25.05.2022

Отборът на Далас Маверикс намали изоставането си в серията на 1:3 успеха в четвъртия мач от плейофа на Западната конференция от Националната баскетболна асоциация.

Тимът със звездата Лука Дончич в състава успя да вземе победа над Голдън Стейт със 119:109 (28:24, 34:23, 37:23, 20:39) точки пред собствена публика, въпреки че покривът на "Американ еърлайнс сентър" не издържа на дъжда.

Лидерът на домакините от Далас Лука Дончич отново демонстрира завидни умения на паркета, като записа 30 точки, 14 борби и 9 асистенции. Липсваше му само една асистенция, за да запише първия си трипъл-дабъл през този плейофен сезон.

Маверикс успяха да избегнат „сухо“ поражение и да удължат серията.

Петият мач ще се проведе в четвъртък в Сан Франциско. Според правилата серията се играе до четири победи от седем двубоя.

Куриозен момент имаше на полувремето на мача. Подновяването на играта се забави с 16 минути заради протекъл покрив на залата. Силният дъжд причини най-малко два теча, единият от които беше близо до пейката на Голдън Стейт. Вода падаше и върху терена до пейката и на Далас.

След продължителната почивка бяха добавени още пет минути, за да могат баскетболистите да загреят преди подновяването на срещата.

Стеф Къри отново беше най-резултатен за Уориърс с 20 точки и 8 асистенции.

Чете се за: 01:07 мин.
Световната шампионка по лека атлетика от 1987 г. Гинка Загорчева: Умеех да се състезавам в решителните моменти
14:55, 26.04.2024
Чете се за: 06:42 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в Будапеща, от четвъртък до събота по БНТ 3
14:50, 26.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Красимир Балъков: Дори и да минем през баражи, няма да има проблем да запазим статута си в Първа лига
14:31, 26.04.2024
Чете се за: 05:32 мин.
Десислава Ангелова намери място във финала на скиф на европейското първенство по гребане в Сегед
13:58, 26.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.