Даниил Медведев победи квалификант в първия си мач в Мадрид

14:03, 29.04.2023
Чете се за: 01:35 мин.
Даниил Медведев

Даниил Медведев победи квалификанта Андреа Вавасори с 6:4, 6:3 в първия си мач от тенис турнира от сериите Мастърс в Мадрид.

В първия сет равенството се запази до резултат 4:4 гейма, след което руснакът наложи волята си и завърши частта с пробив на нула. Още един пробив на нула последва и през втората част за резултат 5:3 в полза на Медведев, което му помогна да се поздрави с победата след 1 час и 23 минути игра.

Поставеният под №3 в световната ранглиста постигна 32-ра победа за сезона, но едва втора на този турнир в Мадрид.

В следващия кръг от надпреварата Медведев ще се изправи срещу Александър Шевченко, който победи Иржи Лехечка с 6:1, 6:1 в друг мач от деня. Дргуи три мача бяха прекъснати поради дъжд.

Бъкингамският дворец разпространи портрети на Чарлз и Камила седмица преди коронацията