Даниил Медведев сломи Андрей Рубльов и триумфира в Дубай

22:31, 04.03.2023
даниил медведев спечели тенис турнира ротердам

Даниил Медведев победи сънародника си Андрей Рубльов с 6:2, 6:2 във финала на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 2,855 милиона долара.

Бившият №1 в световната ранглиста реализира два пробива в първия сет. Във втората част равенството се запази до 2:2 гейма, след което Медведев загуби едва пет разигравания по пътя към успеха. 27-годишният тенисист заслужено се поздрави с победата с втория си мачбол след 1 час и 9 минути игра.

Победна серия от 14 поредни успеха донесе трета поредна титла на Медведев. Той взе отличията в Ротердам и Доха.

Музеят "Етър" показа пушката на Захарий Стоянов и първото издание на "Записки по българските въстания"