Дарвин Нунес и Алисон донесоха победата на Ливърпул над Уест Хем

23:36, 19.10.2022
Чете се за: 01:57 мин.
дарвин нунес алисон донесоха победата ливърпул уест хем

Отборът на Ливърпул постигна победа с 1:0 при домакинството си на Уест Хем в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига.

„Червените“ откриха резултата на стадион „Анфийлд“ в 22-ата минута, когато Тиаго получи топката на центъра и пусна дълго, високо подаване към Костас Цимикас на левия фланг. Гръцкият национал овладя и центрира по диагонал в наказателното поле на „чуковете“, където връхлитащият Дарвин Нунес с удар глава прати топката в далечния ляв ъгъл на вратата, пазена от Лукаш Фабиански.

В 39-ата минута голмайсторът Нунес можеше да удвои преднината на Ливърпул, но ударът му от границата на наказателното поле на гостите се отби в десния страничен стълб.

Уест Хем получи страхотна възможност да възстанови равенството в предпоследната минута на първата част, когато бранителят на домакините Джо Гомес фаулира Джаред Боуен в пеналтерията на „мърсисайдци“ и съставът на Дейвис Мойс получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана потърпевшият Боуен, чийто слаб удар от „бялата“ точка бе избит от страна на Ливърпул Алисон.

В класирането Ливърпул събра актив от 16 точки и се изкачи на седмото място. Уест Хем е 13-и с 11 пункта от 11 изиграни срещи.

Манчестър Юнайтед спечели дербито с Тотнъм и се изкачи на петото място във Висшата лига