Делото "Дебора" тръгва отначало днес. Причината - предишният съдебен състав си направи отвод, защото адвокатът на подсъдимия Георги Георгиев заяви, че един от съдебните заседатели е лице, което е било ангажирано с протестите в защита на пострадалата.
Поради тази причина съдия Десислава Порязова посочи, че решението е взето, за да няма никакво съмнение, че съставът е предубеден. Назначен е нов съдебен състав с докладчик съдия Спасимир Здравчев.
Сега предстои да бъдат разпитани наново пострадалата Дебора Михайлова и подсъдимият Георги Георгиев. Срещу него са повдигнати общо три обвинения - за причиняване на средна телесна повреда, заплаха и принуда. Очаква се отново да бъдат изслушани вещите лица, изготвили експертизите по делото.
Преди дни Окръжният съд в Пловдив отказа да освободи с по-лека мярка обвиняемия Георги Георгиев. В мотивите си магистратите посочиха, че има опасност той да повлияе на свидетелите по делото.
Сътрудничество в областта на изтърпяване на наказанията и защита на свидетелите обсъдиха правосъдният министър и посланика на САЩ
Прокуратурата обвини мъж за закана за убийство с пистолет в столично заведение
Военни прочистват района извън завод „ЕМКО“ от невзривени боеприпаси и отломки след възникналия инцидент
Професия ръководител на полети: Как се управлява натовареният въздушен трафик?
Невъзможно е да наблюдавам, а още по-малко да участвам в процеса по разрушаването на системата на РЗИ, заяви доц. Ангел Кунчев