Дембеле и Кийн с по два гола в равенството между Барселона и Ювентус

Усман Дембеле
09:57, 27.07.2022
Чете се за: 02:10 мин.

Контролата между Барселона и Ювентус, играна на стадион "Котън Боул" в Далас (Тексас), САЩ завърши при резултат 2:2. Осман Дембеле се разписа два пъти за каталунците, докато Мойзе Кийн бе точен за "бианконерите".

Възпитаниците на Шави Ернандес поведоха в резултата в 34-ата минута след невероятен пробив по десния фланг на Осман Дембеле, завършил с плътен изстрел от малък ъгъл.

Играчите на Масимилиано Алегри отговориха с гол пети минути по-късно. Мойзе Кийн засече с едно докосване извеждащо подаване в наказателното поле на Хуан Куадрадо.

Испанският гранд си върна преднината в ответната атака. Голмайсторът на тима удвои головата си сметка в двубоя с нов впечатляващ пробив по дясното крило и фалцов удар в далечния ъгъл.

След почивката Мойзе Кийн отново бе точен с шут с десния крак от вътрешността на наказателното поле, за да оформи крайния резултат.

В 68-ата минута резервата Рафиня стреля в напречната греда от пряк свободен удар. Топката попадна в краката на Ансу Фати, който също намери горната греда.

На 31 юли, неделя, Барселона гостува на Ню Йорк Ред Булс, а в същия ден Ювентус ще премери сили с шампиона на Испания Реал Мадрид на стадион "Роуз Боул" в Пасадена (Калифорния), САЩ.

Скандал в НС: Депутатите решиха да не обсъждат управленската програма, внесена от БСП
Зам.-министър Цеков: Държавата ще е лишена от пътна поддръжка през следващите 6 месеца заради АПИ