Денис Шаповалов се завърна с успех в Монпелие, Ришар Гаске разочарова домакините

Бившият номер 7 в света Ришар Гаске отстъпи пред квалификанта Пабло Ламас Руис.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
14:28, 31.01.2024
Чете се за: 02:45 мин.
денис шаповалов завърна успех монпелие ришар гаске разочарова домакините
Снимка: ATP

Денис Шаповалов победи французина Юго Гастон с 6-1, 6-3 на тенис турнира в Монпелие и записа първи успех от юли 2023 г.

Канадецът, който пропусна втората половина на миналия сезон поради контузия в коляното, направи 11 аса и спечели 92 процента от точките си при първи сервис, за да продължи напред само след 67 минути игра. Това е неговото трето участие в Монпелие, за последно той достигна четвъртфиналите през 2019 г.

Бившият номер 10 в ранглистата на ATP ще играе срещу втория поставен Александър Бублик.

В друг мач французинът Артур Казо, който записа победи над трима от топ 35 в света играчи на Australian Open, продължава с добрата си форма. 21-годишният Казо елиминира германеца Максимилиан Мартерер с 6-1, 6-3 само за час и 24 минути. Казо спечели 85 процента от точките си при първи сервис и спаси и три възможности за пробив на своя опонент.

Бившият номер 7 в света Ришар Гаске не успя да продължи напред, след като отстъпи пред Пабло Ламас Руис. 21-годишният квалификант от Испания, победи представителя на домакините с 7-6(6), 7-5 и във втория кръг ще спори с водача в схемата Холгер Руне.

Французинът участващ с уайлд кард Аролд Майо победи своя сънародник Лукас Пуйе с 6-4, 7-5, за да запише първата си победа на ниво турнир за сезона. 21-годишният играч достигна четвъртфиналите в Мец през ноември. На осминафиналите Mейо ще се изправи срещу друг французин Беноа Пер, който отстрани още на старта Анди Мъри.

Други двама представители на "сините", Грегоар Барер и Александър Мюлер също продължават към втория кръг след победи над свои сънародници. Барер надигра квалификанта Юго Бланше с 6-7(7), 6-4, 6-2, докато Мюлер победи квалификанта Антоан Ескофие със 7-6(4), 6-3.

Под натиска на земеделските протести Брюксел отложи приемането на по-строги правила