Денислав Александров спечели изпитание №9 от Световната купа по конен спорт край Пловдив

денислав александров спечели изпитание световната купа конен спорт пловдив
13:35, 16.06.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Българският ездач Денислав Александров с кон Диарадо Сон спечели изпитание номер 9 с височина на препятствията до 130 см от Световната купа по конен спорт по прескачане на препятствия.

Надпреварата се провежда на конна база "Фригопан" в село Цацарово край Пловдив, а в нея участват близо 150 коне на състезатели от България и чужбина.

Втори в изпитанието остана Ангел Няголов с кон Апология Ди, а трети завърши гръцкият представител Димитри Нацис с Кори Зет.

Не пропускайте спора за трофея в най-значимото състезания по конен спорт у нас - Световната купа по прескачане на препятствия в неделя (18 юни) от 14.00 часа НА ЖИВО по БНТ 3!

Състезанието на конната база "Фригопан" е квалификация за Летните оллимпийски игри в Париж 2024, както и за предстоящото европейското първенство в Милано, Италия по-късно през годината. Спечелените точки от надпреварата ще важат още и за световната ранглиста.

Какви са политическите реакции в парламента след отстраняването на Гешев?