Десетима от Барселона подчиниха Валенсия на „Ноу Камп“

19:14, 05.03.2023
десетима барселона подчиниха валенсия bdquoноу кампldquo

Отборът на Барселона постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Валенсия в дерби двубой от 24-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците откриха резултата на стадион „Ноу Камп“ в 16-ата минута, когато капитанът Серхио Бускетс пусна висока диагонална топката в наказателното поле на „прилепите“ към Рафиня, който изпревари вратарят Григори Мамардашвили и с глава прати топката в мрежата.

В 54-ата минута Барса получи правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Уго Гийамон след удар на Жул Кунде, но нагърбилият се с изпълнението Феран Торес не успя да намери очертанията на вратата.

Точно преди да изтече един час игра домакините останаха с човек по-малко на терена след нарушение на Роналд Араухо срещу откъсващият се сам срещу вратаря играч на Валенсия Дуро. Логично уругваецът получи червен картон за това си непозволено действие.