Десетима от Пирин обърнаха Ботев Враца в мач с три гола с глава

Пирин Благоевград Николай Бодуров
Снимка: ПФК Пирин Благоевград
20:10, 02.09.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Отборът на Пирин Благоевград записа първата си победа от началото на новия сезон в Първа лига, след като победи като домакин Ботев Враца с 2:1 в мач от деветия кръг на футболното ни първенство.

Гостите от Враца откриха резултата на стадион „Христо Ботев“ по много куриозен начин в последните секунди на първата част, когато Том Зарандона проби по левия фланг на нападението и центрира в наказателното поле на „орлетата“. Вратарят Янко Георгиев напусна голлинията си, за да улови кълбото, но не успя и това свари в крачка капитанът Петър Занев, като топката го удари в главата и влетя във вратата на Пирин.

Пирин възстанови равенството в третата минута на добавеното време на първото полувреме. Радослав Цонев центрира от ъглов удар в пеналтерията на Ботев, където Станислав Костов засече с глава и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Красимир Костов.

Съставът на Красимир Петров осъществи пълен обрат в 68-ата минута. Вячеслав Велев получи подаване по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на гостите, а на първа греда Красимир Станоев засече с глава, пращайки топката в мрежата зад стража Костов.

Десет минути преди края на редовното време на срещата Пирин остана с човек по-малко на терена заради втория жълт картон полузащитника Венцислав Бенгюзов.

В класирането Пирин събра актив от 6 точки и се изкачи на 14-ата позиция. Съставът на Росен Кирилов е 12-и със 7 пункта на сметката си.