Дея спорт и ЦСКА постигнаха победи на старта на плейофите в мъжкото първенство по волейбол

В събота шампионът Нефтохимик посреща Берое , докато Левски е домакин на Пирин

ВК Дея спорт
Снимка: Startphoto.bg
21:44, 22.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Волейбол

Дея Спорт и ЦСКА постигнаха победи в първите четвъртфинални двубои от първенството на България по волейбол за мъже.

Бургазлии се наложиха с 3:1 (23:25, 25:12, 25:21, 25:23) у дома след обрат срещу Черно море, докато "армейците" се наложиха над Монтана също в четири гейма.

Варненци започнаха по-силно двубоя срещу носителя на купата на България и поведоха с 14:8 и 21:17, за да приключат първата част при 25:23.

Последваха силни изяви за бургазлии, които не оставиха шансове за своя съперник и изравниха при 25:12.

В третия гейм Дея спорт изоставаше с 6:11, но навакса пасива си и поведе след 25:21 в своя полза. Отборът от Бургас се справи със силната игра на Черно море и в заключителните мигове на двубоя. Домакините успяха да обърнат варненци от 15:18 до 25:23 за крайното 3:1.

Най-резултатен в полза на победителите, които водят с 1:0 в серията, стана Лукас Мадалос с 31 точки. Съотборникът му Валентин Братоев добави още 15 пункта.

За Черно море с 20 точки се отличи Симеон Димитров.

В друга среща от четвъртфиналите ЦСКА победи с 3:1 (19:25, 25:21, 25:19, 27:25) домакина Монтана и също има аванс в четвъртфиналната серия.

Монтанци имаха аванс след първия гейм в мача, но след това допуснаха обрат срещу "червените", които изиграха силна четвърта част, спечелена трудно с 27:25.

Във втория и третия гейм възпитаниците на треньора Александър Попов изцяло контролираха събитията на полето в зала "Младост".

Тодор Вълчев и Страхиня Бързакович реализираха по 16 точки за столичани. Фахри Путратама от Монтана беше най-резултатен в мача с 19 пункта.

В събота, 22 март, шампионът Нефтохимик посреща Берое, докато Левски е домакин на Пирин Разлог.

Стрелбата и експлозиите в Москва са терористичен акт, съобщиха властите
Ансамбълът на България заема десета позиция в многобоя след съчетанията с пет обръча на Световната купа в Атина