Дея спорт надви Берое и ще играе на исторически първи финал за волейболната Купа на България при мъжете

дея спорт надви берое играе исторически първи финал волейболната купа българия мъжете
Снимка: Национална волейболна лига
18:26, 21.01.2023

Волейболистите на Дея спорт се класира на исторически първи финал за Купата на България при мъжете. Воденият от Франческо Кадеду тим се наложи над Берое 2016 Стара Загора с 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:17) в Пазарджик.

Мачът за трофея срещу победителя от двойката Хебър - Нефтохимик 2010 е утре (22 януари) от 19:00 ч.

В първия гейм състезателите на Франческо Кадеду допуснаха изравняване при 16:16, но успяха да подета с 1:0 гейма.

При 17:20 във втората част "зелените" реализираха серия от шест поредни точки и направиха обрат в резултата (22:20). Момчетата на Франческо Кадеду продължиха да се борят, но атаката на старозагорци бе на ниво и резултатът бе изравнен.

Третият гейм тръгна ударно за Дея (5:1), след което Берое направи серия и отново вкара интригата. Бургазлии обаче показаха превъзходство във всички елементи и си върнаха водачеството в мача.

В решителната четвърта част старозагорци поведоха с 4:2 и 5:3, след което допуснаха грешки и играта продължи равностойно (9:9). Тимът от морския град се откъсна пред противника след ас на Валентин Братоев и две атаки на Николай Учиков. Впоследствие Дея доминираше напълно и не допусна да бъде преодолян. Така бургазлии подпчетаха билета си за финала.

Марица Пловдив ще гони спечелването на осма Купа на България след чист успех над Славия
ЦСКА не даде гейм на Казанлък за място във финала на волейболната Купа на България при жените