Динамо Москва с Цветан Соколов победи Локомотив Новосибирск на Пламен Константинов

Бившият капитан на националния отбор на България се появи в игра в края на първата част и остана до края на мача.

цветан соколов точки успех динамо москва руската суперлига
Снимка:
20:36, 18.09.2024

Бившият капитан на националния отбор на България Цветан Соколов бе основата на успеха на Динамо Москва като гост над водения от Пламен Константинов Локомотив Новосибирск с 3:1 (22:25, 25:22, 27:25, 25:15) в мач от 3-ия кръг на Суперлигата на Русия.

Така Динамо е втори в таблицата с актив от 9 точки заема второ място във временното класиране. Локомотив е девети с 3 точки (2 победи, 1 загуба).

В началото на двубоя старши треньорът на Динамо заложи в основния състав на бившия диагонал на Монтана Максим Сапожков. В края на първата част обаче и Цветан Соколов се появи в игра и остана до края на мача.

34-годишният Цветан Соколов реализира 16 точки (2 блокади) и бе втори по резултатност. Денис Богдан бе най-резултатен с 17 точки (1 ас, 2 блокади). Антон Семишев добави още 10 точки (3 блокади).

За съперника най-голям актив записа Раджабдибир Шахбанмирзаев с 16 точки (1 ас), капитанът Илияс Куркаев се отчете с 12 точки (2 блокади), колкото реализира и Марко Ивович.

В следващия 4 кръг Цветан Соколов и Динамо са гости на Динамо-Урал в Уфа на 21 септември. Пламен Константинов и Локомотив са гости на шампиона Зенит в Казан на 23 септември.

Спортни новини 18.09.2024 г., 20:50 ч.
40 дни преди изборите: Ще има ли отново проблеми с машинните бюлетини?