Капсулата на "Спейс Екс" успешно върна на Земята четирима астронавти.
Тримата американци и японецът се приводниха в Мексиканския залив, близо до Панама, Флорида, около 3.00 ч. след полунощ.
Подобно нощно кацане се случва за първи път от 53 години насам. През нощта се е завърнал и екипажът на "Аполо 8", след мисия на Луната, през 1968 г.
Капсулата, наречена "Устойчивост", върна астронавтите за рекордно кратките шест часа и половина.
Мисията им на Международната космическа станция продължи 167 дни. Тя е първата от шестте, при която "Спейс Екс" и НАСА си сътрудничат.
На 24 април на космическата станция пристигна вторият пилотируем кораб "Крю Драгън", който изведе в орбита други четирима астронавти. Те ще останат в Космоса около шест месеца.
Сн. БГНЕС
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите