Българският национал с ключов гол при победа на канадците

Снимка: CF Montreal/Facebook
10:01, 30.06.2024
Чете се за: 02:20 мин.

Доминик Янков и Монреал Импакт стопираха своята серия без успех в последните си четири срещи от редовния сезон на МЛС. Българинът и неговите съотборници се наложиха над Филаделфия Юниън с 4:2 в мач от Източната конференция. На стадион „Сапуто“ в Монреал бившият играч на Лудогорец изигра ключова роля за успеха на канадците. Той влезе от пейката, но намери място сред листата на голмайсторите.

За Монреал се разписаха още Джоузеф Мартинес, Брайс Дюк и Руан, докато за Филаделфия точни бяха Куин Съливан и Хесус Буено. Янков и компания събраха актив от 22 точки и се намират на десетото място, с което продължават да мечтаят за участие в плейофите. На 4 юли (четвъртък) канадците ще имат визита на Ню Йорк Сити.

Гостите стигнаха първи до гол в 29-та минута, дело на Куин Съливан, но 7 по-късно Джоузеф Мартинес постави равенството на таблото. Все пак отборът от щата Пенсилвания излезе напред преди почивката, тъй като Хесус Буено бе точен в 41-та минута.

Домакините се развихриха при подновяването на играта. Брайс Дюк фиксира ново равенство в 56-та минута. Впоследствие се стигна до 76-та, когато Доминик Янков замени Мартинес, за да блесне в 89-та. Тогава той получи хубав пас от Рахим Едуардс, напредна и с удар по земя в десния ъгъл направи така, че канадците да осъществят пълен обрат. В добавеното време Руан фиксира крайното 4:2 за Монреал.