Два бързи гола на Коло-Муани изпратиха Айнтрахт на полуфиналите за Купата на Германия

21:01, 04.04.2023
Чете се за: 02:10 мин.
два бързи гола коло муани изпратиха айнтрахт полуфиналите купата германия

Отборът на Айнтрахт Франкфурт стана първият полуфиналист в турнира за Купата на Германия, след като надигра с 2:0 у дома състава на Унион Берлин.

И двете попадения за "орлите" паднаха в първия четвърт час на двубоя, като още в 11-а минута Марио Гьотце получи дълго подаване в наказателното поле и отклони елегантно топката с пета към Рандал Коло-Муани, който с второто си докосване я прати във вратата на гостите за 1:0.

По-малко от 120 секунди бяха изминали от този момент, когато отново Гьотце комбинира с френския национал, който видя, че стражът на Унион е напуснал голлинията си и с премерен прехвърлящ удар удвои аванса на своя тим.

Домакините от Айнтрахт можеха да поведат и с 3:0 в 20-а минута, но попадение на Рафаел Боре бе отменено заради засада на колумбиеца, която бе маркирана след намеса на ВАР.

Въпреки отменения гол домакините от Айнтрахт напълно заслужиха мястото си в полуфиналите на турнира за Купата на Германия, като по този начин футболистите на Оливер Гласнер прекъснаха серията си от седем поредни двубоя без успех във всички надпревари.

По този начин "орлите", които през миналия сезон триумфираха в Лига Европа, продължават да мечтаят да повторят подвига си от 2018-а година, когато те вдигнаха трофея именно в турнира за Купата на Германия след успех с 3:1 във финала срещу Байерн Мюнхен.

Заличиха с черна боя табелата с името на клуба "Иван Михайлов" в Битоля
"Референдум": Над половината българи смятат, че 49-ото НС няма да излъчи кабинет