Два дни по-късно: Григор Димитров довърши започнатото срещу Зизу Бергс

от Веселин Михайлов
09:45, 07.10.2024
Чете се за: 02:25 мин.
два дни късно григор димитров довърши започнатото зизу бергс

Григор Димитров си осигури място в третия кръг на "Мастърса" в Шанхай. Най-добрият български тенисист преодоля Зизу Бергс с 6:3, 3:6 и 6:2 в среща от втория кръг на надпреварата с награден фонд 9 милиона долара.

Както е известно, този мач стартира още в събота, но бе отлаган на два пъти заради проливния дъжд, който се изля в китайския град. Това се случи при резултат 6:3 и 2:4 в полза на българина, който допусна колебания, но на рестарта даде да се разбере, че е по-клсасният от белгиеца.

В следващия кръг деветия в схемата Димитров ще има за съперник Алексей Попирин. Австралиецът елиминира по пътя си Миомир Кецманович след 2:0 сета.

Белгиецът не изпусна инициативата във втория сет и на бърза ръка дръпна с 5:2. Григор остана в играта, спечелвайки убедително подаването си, но гейм по-късно неговият съперник сложи точка на спора за 6:3 и равенството на таблото бе поставено за 1:1 в общия резултат.

Хасковлията влезе в релси още в началото на третата част, когато спечели на бърза ръка подаванията си и проби своя съперник за 3:0. Бергс върна един гейм, но поредно успешно подаване и нов пробив на българина обезсмислиха съпротивата на съперника му. По този начин Димитров триумфира и след 6:2 вече мисли за мача с 24-ия в света Алексей Попирин.

Двамата имат три мача помежду си, като австралиеца води с 2:1 победи. Преди два месеца Димитров пропусна три мачбола и отстъпи с 6:4, 6:7(5), 3:6 на Попирин в третия кръг на ATP 1000 турнира от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада).

През миналата година Димитров достигна до полуфиналите в Шанхай, където загуби от Андрей Рубльов (Русия).