Два гола на Базел след почивката оставиха ЦСКА извън групите на Лигата на конференциите

22:00, 25.08.2022
Чете се за: 02:25 мин.
два гола базел почивката оставиха цска извън групите лигата конференциите

Отборът на ЦСКА не успя за трета поредна година да стигне до групите на европейски клубен турнир, след като допусна поражение с 0:2 като гост на Базел в двубоя реванш от плейофите на Лигата на конференциите и така с общ резултат 1:2 момчетата на Саша Илич трябваше да напуснат надпреварата.

"Червените" влязоха в мача след успех с 1:0 в първата среща преди седмица в София и очаквано бяха подложени под натиск на реванша.

През първото полувреме обаче чудесните изяви на стража на "армейците" Густаво Бусато запазиха техния аванс в общия резултат.

В добавеното време на първата част пък Маурисио Гарсез бе изведен на отлична позиция от Лазар Туфегджич, но бразилецът се забави с изстрела си и в крайна сметка това позволи на бранител на Базел да се върне и да парира последвалия удар.

Нулевото реми на "Санкт Якоб Парк" се задържа до 66-та минута, когато пас на Дан Ндойе разцепи отбраната на ЦСКА и намери Фабиан Фрай, който отблизо преодоля Густаво Бусато за 1:0.

Шест минути преди края на редовното врем пък комбинация между Дариан Мал и Михаел Ланг изведе последния на удобна позиция и той с удар по земя през краката на Бусато вкара за 2:0 в полза на Базел.

До края швейцарците запазиха аванса и по този начин с общ резултат 2:1 намериха място в групите на Лигата на конференциите.

За ЦСКА пък загубата означава, че "червените" вече ще се фокусират единствено върху участието си в Първа лига, както и в турнира за Купата на България.

Белият дом: Не се планират лични срещи между Байдън и Зеленски