Два гола на Хари Кейн изкачиха Тотнъм на третото място във Висшата лига

два гола хари кейн изкачиха тотнъм третото висшата лига
20:48, 28.08.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Тотнъм постигна победа с 2:0 при визитата си на Нотингам Форест в двубой от четвъртия кръг на английската Висша лига.

„Шпорите“ откриха резултата в петата минута чрез дежурния си голмайстор Хари Кейн, който получи подаване от Деян Кулушевски на границата на наказателното поле на домакините и с изстрел по земя се разписа в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Дийн Хендерсън.

Съставът на Антонио Конте получи отлична възможност да удвои преднината си в 54-ата минута, когато Стив Кук от състава на Нотингам игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният рефер на срещата отсъди дузпа в полза на лондончани. Зад топката застана голмайстора Кейн, чийто удар обаче бе спасен от стража Хендерсън.

Все пак нападателят на Тотнъм се реваншира за пропуска си от бялата точка в 81-ата минута. Ричарлисон центрира с външен фалц в пеналтерията на Форест, а непокритият Кейн с удар с глава от границата на вратарското поле се разписа в долния ляв ъгъл на врата за крайното 2:0.

В класирането Тотнъм се изкачи на третото място с актив от 10 точки, на два пункта за лидера Арсенал. Нотингам пък е 14-и с 4 пункта от четири изиграни срещи.

Цената на топлото: Как да се отопляваме най-евтино през зимата?