Два гола на Собослай доближиха Ред Бул Лайпциг само на точка от Байерн

10:11, 28.01.2023
два гола собослай доближиха ред бул лайпциг точка байерн

Отборът на РБ Лайпциг спечели с 2:1 домакинството си на Щутгарт в среща от 18-ия кръг на Бундеслигата и по този начин се доближи само на точка от лидера в подреждането Байерн Мюнхен.

В същото време "швабите" остават в битката за оцеляване, като заемат 15-та позиция с актив от 16 точки, колкото има и 16-ия в подреждането Бохум.

На "Ред Бул Арена" в Лайпциг обаче именно Щутгарт имаше първата по-интересна ситуация в двубоя, когато в 9-та минута грешка при изнасянето на домакините позволи на топката да стигне до Томас Кастанарас, който стреля, но Янис Бласвих спаси.

В следващите минути обаче футболистите на Ред Бул Лайпциг контролираха играта, за да се стигне до 25-та минута, когато Доминик Собослай откри резултата с мощен удар от дистанция от пряк свободен удар, който изненада стража на гостите Флориан Мюлер.

Отново Собослай удвои аванса на своя тим скоро след началото на второто полувреме, като този път унгарецът беше точен със силен диагонален изстрел, който този път не остави шансове за реакция на Мюлер.

Гостите от Щутгард все пак върнаха едно попадение в 68-та минута, а негов автор беше Крис Фюрих. Германецът се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на хърватския бранител Йошко Гвардиол.

"Очертанията на войната": Западните танкове и поредните червени линии на Русия