Два гола на Жота помогнаха на Ливърпул да съкрати разликата със Сити

два гола жота помогнаха ливърпул съкрати разликата сити
00:44, 11.02.2022

Отборът на Ливърпул постигна домакинска победа с 2:0 над Лестър в двубой от 24-ия кръг на английската Висша лига. По този начин мърсисайдци съкратиха изоставането си от лидера Манчестър Сити на 9 точки.

Домакините откриха резултата на "Анфийлд" в 34-ата минута. Трент Александър-Арнолд центрира от корнер в наказателното поле на "лисиците", където Върджил ван Дайк стреля с глава, вратарят Шмайхел отрази, но избитата топката попадна на крака на Диого Жота, който с удар от вратарското поле прати неспасяемо топката в мрежата за 1:0.

Три минути преди края на редовното време отново Жота се превърна в герой за Ливърпул с второто си попадение в срещата. Португалецът получи пас в наказателното поле от Жоел Матип и стреля мигновено по посока вратата на Лестър, Шмайхел успя да докосне топката, но не и да ѝ попречи да влети в долния му десен ъгъл за крайното 2:0.

В класирането съставът на Юрген Клоп е втори с 51 точки, докато този на Брендън Роджърс е 12-и с 26 пункта.