Два гола в продължението донесоха ценен успех на Атлетико Мадрид

голяма драма португалия класира атлетико мадрид финалите шампионската лига
23:59, 22.01.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Атлетико Мадрид победи Валенсия с 3:2 в мач от 22-рия кръг на Ла Лига. Юнус Муса даде аванс на тима си, а Уго Дуро удвои. Матеуш Куня върна едно попадение, а Анхел Кореа и Марио Ермосо бяха точни в продължението и донесоха трите точки на тима си в самия край.

Гостите играеха по-атакуващо през първата част и стигнаха до попадение. Юнус Муса откри резултата в 25-ата минута, след като стреля от границата на наказателното поле в левия ъгъл на противниковата врата.

Уго Дуро също записа името си сред голмайсторите в 44-ата минута. "Дюшекчиите" са любимият му опонент в надпреварата, испанецът има три гола срещу този съперник.

След почивката Хауме Доменех спаси първия точен удар през второто полувреме, дело на Луис Суарес.

В 64-ата минута Матеуш Куня намали пасива на тима си, след като засече центриране от корнер.

В първата минута от добавеното време Луис Суарес стреля опасно, но стражът на гостите спаси. Топката се озова в краката на Анхел Кореа, който я изпрати в мрежата. В следващата атака Марио Ермосо донесе победата на тима си, а Матеуш Куня се отчете и с асистенция.

Атлетико Мадрид заема 4-ата позиция в класирането с актив от 36 точки. Валенсия е 9-и с 29 пункта.