Два късни гола осигуриха трите точки на Реал Мадрид срещу Севиля

08:39, 23.10.2022
Чете се за: 01:47 мин.
два късни гола осигуриха точки реал мадрид севиля

Отборът на Реал Мадрид остана на върха в подреждането на испанската Ла Лига, след като надигра с 3:1 у дома състава на Севиля в среща от 11-ия кръг.

По този начин "Кралския клуб" събра 31 точки и се откъсна на шест пункта пред втория Барселона, който днес посреща Атлетик Билбао, докато Севиля продължава да бъде във втората половина на подреждането на 14-то място с едва 10 точки.

Двубоят на "Сантиаго Бернабеу" стартира по мечтан начин за домакините, които поведоха още в 5-ата минута чрез гол на Лука Модрич.

В 54-ата обаче грешка при изнасянето на топка на момчетата на Карло Анчелоти позволи на Гонсало Монтел да комбинира с Ерик Ламела, който преодоля и Тибо Куртоа, за да изравни резултата.

Равенството се задържа до 79-ата минута, когато Винисиус Жуниор асистира на Лукас Васкес, който на празна врата отново даде аванс на мадридчани, а 120 секунди по-късно Федерико Валверде оформи крайното 3:1 с мощен изстрел от дистанция.

В следващия 12-и кръг Реал е домакин на Жирона, докато Севиля приема на "Рамон Санчес Писхуан" тима на Райо Валекано.