Дюкенс Назон бе титуляр при загубата на Хаити от Мексико

09:28, 30.06.2023
Мексико Хаити Дюкенс Назон

Мексико победи Хаити с 3:1 в мач от втория кръг от група „В“ на турнира Голд Къп на КОНКАКАФ (Футболната конфедерация на страните от Северна и Централна Америка и Карибския регион).

Нападателят на ЦСКА Дюкенс Назон бе титуляр и игра 72 минути за хаитяните.

Още в 4-ата минута Едсон Алварес пропусна да се разпише, след като стреля в дясната греда от непосредствена близост.

Едва 44 секунди след подновяването на играта през второто полувреме мексиканците поведоха в резултата на стадион "Стейт Фарм" в Глендейл. Хенри Мартин засече с глава центриране във вратарското поле на Уриел Антуна.

Рикардо Аде си отбеляза автогол в 56-ата минута в опит да пресече центриране по земя в наказателното поле.

Дерик Бъркли Етиен замени Дюкенс Назаон и 6 минути след като се появи в игра се отчете с асистенция. Жан Жак Донле намали изоставането на тима си, след като засече с глава центриране в наказателното поле от ъглов удар.

Резервата Сантяго Томас Хименес оформи крайния резултат в 84-ата минута.

Другият мач от групата между Катар и Хондурас завърши наравно при резултат 1:1.

Мексико е лидер в класирането с актив от 6 точки и се класира за елиминационната фаза на надпреварата. Хаити се намира на втората позиция 3 пункта.

Тази вечер в "Следите остават": Ще го има ли българското розово масло?
Семейният кодекс в частта "осиновяване" не е променян от 1967 г.